Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  • Brak kategorii

  Meta

  Stacja kolejowa Pont Rouge, Kirchberg, Luksemburg

  pr-1

  Nowa stacja kolejowa Pont Rouge (Czerwony Most) stanie się multimodalnym centrum komunikacyjnym w sercu miasta. Umożliwi nie tylko bezpośrednie połączenie między Kirchberg Plateau (dzielnica instytucji europejskich, budynków biurowo-administracyjnych i kulturalnych) i Pfaffenthal, ale także połączy z linią tramwajową kursującą między targami Luxexpo, a centrum miasta.


  Nowa stacja pozwoli podróżnym przybywającym z północy dostać się bezpośrednio na Kirchberg Plateau, bez konieczności przejeżdżania przez centrum miasta, co znacznie skróci czas podróży. Podobnie podróżni przyjeżdżający z Francji i Belgii na południu nie będą musieli zmieniać środków transportu.


  Stacja Pont Rouge jest zbudowana na dwóch poziomach. Niższa stacja u podnóża mostu Grande-Duchesse Charlotte jest połączona schodami i panoramiczną windą z ulicą Rue Saint-Mathieu. Wyższa stacja stoi na skrzyżowaniu między dwoma ważnymi atrakcjami turystycznymi, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Filharmonią.


  Dwu-wagonowa kolejka szynowa łącząca dwa poziomy stacji harmonijnie wpisuje się krajobraz nie naruszając istniejącego systemu ścieżek i roślinności. Niższa stacja, zainspirowana obrazem średniowiecznej fortecy w dolinie, składa się z masywnej podstawy i lekkiego dachu, delikatnego „listka” wspartego lasem nieregularnie rozstawionych smukłych filarów, nawiązując dialog z „Czerwonym Mostem” (Pont Rouge). Wyższa stacja jest mniej skomplikowaną konstrukcją, która w przeciwieństwie do swojego dolnego odpowiednika, nie stoi nad torami kolejowymi, ale jest również pokryta lekkim dachem, w tym przypadku posadowionym na poziomie gruntu.

  LOKALIZACJA:

  Luxembourg-Kirchberg

  CHRONOLOGIA:

  2011-2017

  STATUS:

  w trakcie budowy

  INWESTOR:

  CFL – Société Nationale des Chemins de Fer Luxembourgeois

  pr-4a
  pr-2
  pr-3
  pr-5

  Share Project :